Голова Військового комітету НАТО генерал К.Бартелс відвідав Україну. У ході візиту він провів низку зустрічей з керівництвом Міністерства оборони України.
У ході зустрічі із Міністр оборони України Д.Саламатіним сторони обговорили стан і перспективи співпраці Міністерства оборони України та НАТО.
Відкриваючи зустріч, Міністр оборони України наголосив, що, незважаючи на позаблоковий статус України, партнерство з НАТО не втратило для країни своєї значущості та актуальності.
– Ми прагнемо до того, аби Збройні Сили України були сумісними з арміями провідних країн світу. Це стосується як техніки і озброєння, так і людей. Зокрема, ми надаємо пріоритет активному вивченню англійської мови нашими військовослужбовцями. В Міністерстві оборони України розпочато велику програму з впровадження в діяльність Збройних Сил України стандартів НАТО. Зокрема, вже наступного року Україна планує розширити участь в операціях Альянсу шляхом залучення фрегата “Гетьман Сагайдачний” до операції НАТО по боротьбі з піратством “Океанський щит”, – зазначив Дмитро Саламатін.
У свою чергу, Голова Військового комітету НАТО генерал Кнуд Бартелс від імені керівництва Альянсу висловив главі оборонного відомства України подяку за активну співпрацю з НАТО.
- Мені приємно, що площина співпраці НАТО співпадає з бажанням підвищити взаємосумісність Збройних Сил України з іншими провідними арміями світу. Цілком очевидним є те, що ми знаходимося на вірно обраному шляху, – наголосив генерал Кнуд Бартелс.
Дмитро Саламатін подякував високому гостю за теплі слова на адресу оборонного відомства і висловив переконання, що співпраця України з НАТО могла б бути більш глибокою та насиченою.
- Нашому партнерству з Альянсом - 15 років. Цього часу досить, щоби почути один одного. Ми максимально відкриті. І все, що не зачіпає наш позаблоковий статус, підлягає обговоренню, - наголосив Міністр оборони України.
Дмитро Саламатін підкреслив, що Україна залишається одним із основних партнерів НАТО у проведенні миротворчих операцій.
- Нам би не хотілося втратити цей престижний статус. І ми будемо робити все, аби і надалі залишатися попереду.
Під час переговорів сторони висловили бажання поглиблювати взаємодію на рівні штабів, збільшити кількість спільних навчань і тренувань, а також висловили зацікавленість у проведенні в жовтні цього року засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони.
У ході зустрічі з начальником Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник В.Заманою обговорювались ключові аспекти реформування Українського війська в контексті імплементації ухвалених національних стратегічних документів в сфері оборони, поточний стан і перспективи військової співпраці у рамках Робочого плану Військового комітету Україна – НАТО, а також участь України в багатонаціональних навчаннях і операціях під проводом Альянсу.
Начальник Генерального штабу наголосив, що у червні 2012 року Президентом України – Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України Віктором Януковичем були введені в дію нові редакції Стратегії національної безпеки України та Воєнної доктрини України.
– Найближчим часом очікується затвердження проектів Стратегічного оборонного бюлетеня та Концепції реформування та розвитку Збройних Сил України на період до 2017 року, в яких чітко визначені завдання щодо кардинального реформування Збройних Сил, формування їх якісно нової структури та оперативних спроможностей, – зазначив генерал-полковник Володимир Замана.
Він зауважив, що яскравим прикладом такого співробітництва стали спільні військово-транспортні операції зі Збройними силами Королівства Данії, які донедавна очолював генерал Кнуд Бартелс.
– Операції “Козаки на кризі” та “Північний сокіл” не тільки сприяли зміцненню взаємної довіри та оперативної взаємосумісності, але й продемонстрували готовність літаків Іл-76МД до оперативного чергування у складі Сил реагування НАТО 17-ї ротації, – зазначив генерал-полковник Володимир Замана.
Начальник Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор Леонід Голопатюк поінформував представників Військового комітету НАТО про стан і перспективи військового співробітництва між ЗС України та Альянсом.
Підсумовуючи зустріч, начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Володимир Замана зазначив, що, зважаючи на статус особливого партнера, Збройні Сили України прагнуть бути не лише споживачем, але й активним контрибутором в системі підтримання миру та безпеки у світі.
– Сьогодні Україна зацікавлена у розширенні своєї участі в миротворчих операціях у складі сил KFOR у Косово та ISAF у Ісламській Республіці Афганістан та планує долучитися до участі у військово-морській операції НАТО “Океанський щит” у 2013 році, – наголосив генерал-полковник Володимир Замана.
Голова Військового комітету НАТО генерал Кнуд Бартелс подякував українській стороні за детальну презентацію діяльності Збройних Сил України.
– Професіоналізм і готовність Збройних Сил України до виконання найскладніших завдань заслуговують найвищої оцінки, – зазначив генерал Кнуд Бартелс.
Він привітав ініціативу Збройних Сил України розширити присутність у місіях і операціях під проводом НАТО та запропонував і надалі нарощувати участь українських підрозділів у ротаціях Сил реагування Альянсу.
6 вересня військова делегація НАТО відвідає Національний університет оборони України, де генерал Кнуд Бартелс виступить перед керівним складом Міністерства оборони, Збройних Сил України та слухачами університету.