8 листопада ц.р. у штаб-квартирі НАТО (м.Брюссель, Королівство Бельгія) делегація України на чолі із заступником Міністра оборони України – керівником апарату В.Можаровським взяла участь у щорічному засіданні Конференції національних директорів з озброєння (CNAD) за участю країн-партнерів.
Засідання відкрив Генеральний секретар НАТО А.Ф.Расмуссен, який зокрема підкреслив важливість інвестицій у розбудову нових спроможностей країн-членів Альянсу та їх партнерів. Було зазначено, що в умовах економічної кризи ці спроможності доцільно розбудовувати спільно. Такий підхід дає більшу ефективність при менших затратах. Концепція “розумної оборони” та Ініціатива поєднаних сил, які передбачають залучення країн-партнерів НАТО, є механізмом розбудови зазначених спроможностей.
У ході роботи презентовано та обговорено низку багатонаціональних проектів, що реалізуються під егідою Конференції національних директорів з озброєння в рамках Концепції розумної оборони та Робочої програми протидії тероризму.
Проведено неофіційну дискусію з питань багатонаціонального співробітництва у галузі озброєнь, у ході якої учасники засідання надали схвальні коментарі щодо необхідності реалізації Концепції ”розумної оборони” та Ініціативи поєднаних сил, у тому числі, шляхом започаткування регіональних проектів.
У контексті подальшого скорочення чисельності Збройних Сил, інших військових формувань сектору безпеки і оборони України та їх поступового переозброєння сучасними зразками озброєння, участь представників нашої держави у подібних заходах міжнародного співробітництва набирає особливої актуальності.
Крім того, у рамках візиту відбулись робочі зустрічі Голови делегації України із заступником Генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики та планування Послом Х.Діріозом, національними директорами з озброєнь Республіки Польща та Турецької Республіки.
Довідково. Конференція національних директорів з озброєння (CNAD) утворена у 1966 р. і є основним органом НАТО, який відповідає, зокрема, за розвиток міжнародного співробітництва у галузі озброєнь.
Засідання проводяться два рази на рік, один із яких – за участю країн-партнерів. До участі в роботі залучаються високопосадовці (національні директори з озброєння), які відповідають за політичні, економічні та технічні аспекти розвитку озброєння і військової техніки.
Участь представників України у роботі Конференції є одним із механізмів прагматичного співробітництва з Альянсом.