• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Пришвидшені реформи військової освіти будуть вагомим внеском у нашу перемогу над російським агресором – генерал-лейтенант Олександр Павлюк
Опубліковано 25 травня 2023 року о 13:31

Делегація Міноборони на чолі з першим заступником Міністра оборони України генерал-лейтенантом Олександром Павлюком взяла участь в заключній сесії щорічної оцінювальної зустрічі експертів програми НАТО з удосконалення військової освіти DEEP-Ukraine на базі Литовсько-польсько-української бригади імені князя Костянтина Острозького (ЛитПолУкрбриг) у польському Любліні.

Перший заступник Глави Міноборони подякував іноземним партнерам за експертно-дорадчу підтримку і допомогу в питаннях реформування системи військової освіти та науки в Україні та наголосив на плідній роботі оборонного відомства над створенням сучасної моделі військової освіти сумісної з країнами НАТО та ЄС

– Ми щодня покращуємо трансформаційні процеси у військово-освітній сфері та робимо якісні зміни в питаннях підготовки українських військовослужбовців. Добре розуміємо, що пришвидшені реформи військової освіти будуть вагомим внеском у нашу перемогу над російським агресором. Наполегливо працюємо, щоб національне законодавство та нормативно-правова база відповідали Північноатлантичним стандартам. Україна вдячна радникам та експертам країн-партнерів за всебічну підтримку наших амбітних планів, підготовку викладачів, допомогу в розробленні освітніх програм курсів професійної військової освіти у рамках реалізації програми НАТО DEEP-Ukraine, – зазначив генерал-лейтенант Олександр Павлюк.

Директор Департаменту військової освіти і науки Міноборони Володимир Мірненко наголосив на вважливості подальшої розбудови екосистеми військової освіти та зокрема, враховуючи перебіг бойових дій на фронтах війни, акцентував увагу на використанні змішаного формату навчання. Він додав, що інтенсивність та тривалість курсів професійної військової освіти максимально підлаштовуються під поточні потреби Збройних Сил України.
У свою чергу Директор програми НАТО DEEP-Ukraine Маріуш Соліс (Республіка Польща) наголосив на необхідності нарощування спроможностей та підсумував напрацювання за десять років успішної роботи.

– Спільними зусиллями ми серйозно просунулися вперед у переформатуванні системи військової освіти України за стандартами НАТО й надалі будемо підтримувати Україну на цьому шляху. Водночас, переконаний, що уроки війни – унікальний бойовий досвід, який здобувається українським військом, потрібно накопичувати, систематизувати та вивчати в кожному військовому виші. Такі знання, безумовно, будуть актуальними і затребуваними військовими навчальними закладами НАТО, держав-членів і партнерів Альянсу, – сказав Маріуш Соліс.

Комплексні рекомендації стосовно майбутнього бачення розвитку системи військової освіти висловив координатор програми НАТО DEEP-Ukraine Алан Столберг(США). На його думку, у найближчому майбутньому слід зосередитися на залученні до освітнього процесу інструкторів-практиків та забезпеченні належного внутрішнього контролю якості підготовки військових фахівців. Алан Столберг також схвально оцінив проміжні результати експерименту з апробації нової організаційно-штатної J-структури у Військовій академії (м. Одеса), ініційованого Міністерством оборони спільно з Генштабом ЗС України.

Також експерти програми НАТО DEEP-Ukraine провели ряд окремих засідань з представниками ВВНЗ і військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти у системі Міністерства оборони України та посадовими особами, які залучені до вдосконалення підготовки професійного сержантського складу ЗСУ.


Прес-служба Міністерства оборони України

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux