У Брюсселі під головуванням Генерального секретаря НАТО Андреса Фог Расмуссена відбулося засідання Комісії Україна – НАТО на рівні міністрів оборони. Делегацію України для участі в засіданні очолив Міністр оборони України Павло Лебедєв.
Перед початком засідання Міністр оборони України мав зустріч з Генеральним секретарем НАТО. Генеральний секретар НАТО зазначив, що Альянс цінує партнерське співробітництво з Україною.
Затвердження в Україні стратегічних документів стосовно розвитку сектору безпеки і оборони та реформування Збройних Сил України створило необхідну базу для розвитку практичного партнерства України з НАТО з усіх питань, що становлять взаємний інтерес. Висловлено вдячність Україні за її діяльність щодо підтримання миру та стабільності, а також її участь в операціях Альянсу та в Силах реагування НАТО.
В свою чергу Павло Лебедєв висловив вдячність за відновлення проведення засідань Комісії Україна – НАТО. Зазначив, що в рамках свого позаблокового статусу Україна зацікавлена як у реалізації всіх існуючих механізмів співробітництва з Альянсом, так і у їх розширенні.
Сторони підтвердили готовність України та Альянсу до подальшого розвитку конструктивного партнерства.
Під час зустрічі було підписано Угоду між Україною та НАТО щодо участі в антипіратській операції Альянсу "Океанський щит".
У ході засідання Комісії Міністр оборони України наголосив, що Україна розглядає практичне співробітництво з Альянсом як вагомий елемент реалізації реформ у секторі безпеки і оборони України.
Павло Лебедєв поінформував своїх колег про зміст реформ, що тривають в Міністерстві оборони та Збройних Силах України, зокрема щодо основних положень Стратегічного оборонного бюлетеню та Концепції реформування і розвитку Збройних Сил України до 2017 року.
– Метою проведення реформ в оборонному відомстві є створення мобільних, високопрофесійних Збройних Сил, здатних адекватно реагувати на виклики сьогодення, а також спроможних брати активну участь у міжнародних заходах з підтримання миру і безпеки, – зазначив Павло Лебедєв.
Він окремо зупинився на питанні щодо стану та перспектив співробітництва України з НАТО в контексті концептуальних документів оборонного планування. Міністр оборони України відзначив прогрес, досягнутий Україною у переході на сучасні стандарти, у тому числі розробці Концепції оперативних (бойових) спроможностей, започаткуванні Системи оперативних стандартів Збройних Сил України та оптимізації структури української армії.
Також, глава українського оборонного відомства зазначив, що одним з пріоритетних напрямів для України є миротворча діяльність. Павло Лебедєв поінформував присутніх про перспективи участі нашої держави в операціях Альянсу в Косово, Афганістані, Силах реагування НАТО, а також операції "Океанській щит". За словами Міністра оборони, Україна зацікавлена у поглибленні практичної взаємодії за існуючими напрямками, отриманні фахової допомоги з боку НАТО та країн-членів у процесі здійснення перетворень у секторі оборони та безпеки.
У своїх виступах Міністри оборони країн НАТО – учасники засідання наголосили на важливості продовження співробітництва між Україною та НАТО у рамках Річної національної програми, Процесу планування та оцінки сил і щорічного Робочого плану Військового комітету Україна – НАТО, залученні до перспективних проектів "Розумної оборони" та Ініціативи поєднаних сил, а також започаткування нових програм та ініціатив, таких як програма НАТО з удосконалення військової освіти.
Павло Лебедєв повідомив присутніх про Середньострокові пріоритети співробітництва України та НАТО в оборонній сфері, а саме: підтримання воєнно-політичного діалогу, сприяння здійсненню реформування та розвитку Збройних Сил України, здійснення внеску в забезпечення міжнародної безпеки, а також оборонно-технічне співробітництво.
Учасники засідання високо оцінили взаємодію НАТО з Україною та підтвердили готовність продовжувати партнерство з нашою державою під егідою Комісії Україна – НАТО та поглиблювати його шляхом інтенсивних контактів з Україною на всіх рівнях.
За підсумками засідання міністри оборони країн Альянсу схвалили Пріоритети співробітництва України та НАТО в оборонній сфері на середньострокову перспективу.