У Брюсселі під головуванням Генерального секретаря НАТО Андреса Фог Расмуссена відбулося засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів оборони з країнами – контрибуторами операції Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан (МССБ).
У засіданні взяла участь делегація України на чолі з Міністром оборони України Павлом Лебедєвим.
Під час засідання було приділено увагу питанням зміцнення безпеки в Афганістані, стану реалізації завдань операції на перехідному етапі, взаємодії країн-контрибуторів в ході виведення військ та обладнання, а також модальності нової місії НАТО в Афганістані після 2014 року.
Генеральний секретар НАТО у вступній промові зазначив важливість подальшої підтримки міжнародною спільнотою безпекового процесу в Афганістані, а також посилення ролі Афганських національних сил безпеки у забезпеченні миру та стабільності в країні.
Міністр оборони України Павло Лебедєв під час виступу зокрема наголосив на продовженні діяльності українського миротворчого персоналу в Афганістані. Зокрема було зазначено, що з огляду на трансформацію міжнародних сил відповідно до нової моделі застосування, Україна братиме участь у тренувальній місії і після 2014 року. Формат внеску України буде оптимізовано у взаємодії з країнами-членами Альянсу, – підкреслив Міністр оборони України.
В рамках візиту до штаб-квартири НАТО Міністр оборони України провів низку двосторонніх зустрічей.
В ході бесіди з Міністром національної оборони Афганістану Бісміллою Ханом Мохаммаді були розглянуті напрями взаємодії в рамках МССБ та можливі напрями співпраці у військовій галузі.
Крім того, з Міністром оборони Італії Джампаоло Ді Паоло були обговорені перспективи подальшої співпраці в оборонній галузі, а також підписана Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Італійської Республіки про перевезення військових вантажів та персоналу через територію України у зв’язку з участю Збройних Сил Італійської Республіки у Міжнародних силах сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан.
З міністрами оборони Польщі Томашом Семоняком та Литви Юозасом Олекасом були обговорені перспективи подальшої співпраці в оборонній галузі.
Міністр оборони також мав короткі зустрічі з міністрами оборони Бельгії Пітером Де Кремом, Греції Паносом Панагіотопулосом, Канади Петером МакКей Хорватії Анте Котромановичем, Грузії Іраклієм Алазанія, США Леоном Панеттою та заступником Генерального секретаря НАТО Олександром Вершбоу.