• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Огляд ЗМІ за результатами участі делегації Міністерства оборони України у зустрічі міністрів оборони країн-членів Альянсу 21-22.02.2013
Опубліковано 22 лютого 2013 року о 18:27

УКРІНФОРМ

Участь в антипіратських операціях НАТО і ЄС коштуватиме Україні 90 млн гривень

Для участі України в операціях з протидії піратству - під командуванням НАТО «Океанський щит» та під егідою ЄС «Аталанта» - з Державного бюджету необхідно виділити 90 мільйонів гривень.

Про це повідомив міністр оборони України Павло Лебедєв журналістам у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.

«Йдеться про 90 млн гривень за дві операції», - сказав міністр.

Водночас глава Місії України при НАТО Ігор Долгов додав, що вже у вересні флагман Військово-морських сил Збройних сил України фрегат «Гетьман Сагайдачний» вирушить з місця постійного базування до регіону Африканського рогу, після чого упродовж двох місяців братиме участь в операції НАТО «Океанський щит» та два місяці перебуватиме у складі військово-морського угруповання ЄС, що проводить операцію «Аталанта».

Як повідомляло агентство, 22 лютого під час засідання Комісії Україна-НАТО у Брюсселі сторони підписали угоду про участь України в операції Альянсу з протидії піратству «Океанський щит».

З 2010 року Україна також бере участь в антипіратській операції ЄС «Аталанта».

НАТО хоче бачити більше українських миротворців в Афганістані

Північноатлантичний альянс просить Україну розглянути питання про збільшення свого миротворчого контингенту в Афганістані.

 Про це повідомив у суботу міністр оборони України Павло Лебедєв, передає прес-служба МОУ.

"Під час мого перебування у Брюсселі на засіданні комісії Україна-НАТО до нас звернулися з проханням розглянути питання збільшення кількості наших миротворчих сил, у тому числі в Афганістані і Африці", - сказав він.

Україна і НАТО визначили пріоритети співробітництва

Україна і Північноатлантичний альянс визначили пріоритети співробітництва в оборонній сфері на середньострокову перспективу.

Про це повідомив міністр оборони України Павло Лебедєв за результатами засідання Комісії Україна - НАТО, що відбулося у п'ятницю у Брюсселі, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу.

«Ми обговорили процеси оборонної реформи у Збройних Силах України і визначили основні пріоритетні напрямки співробітництва України з НАТО в оборонній сфері на середньострокову перспективу», - заявив глава військового відомства.

Зокрема, серед пріоритетів підтримка воєнно-політичного діалогу; сприяння здійсненню реформування та розвитку Збройних Сил України; здійснення внеску у забезпечення міжнародної безпеки; а також військово-технічне співробітництво.

Міністр підкреслив, що масштаби співробітництва України з НАТО зростають. «Ми хочемо зміцнювати і розширювати рівень нашого співробітництва з НАТО і висловлюємо вдячність Альянсу за підтримку у реалізації реформ», - зазначив Лебедєв.

Він наголосив, що метою проведення реформ в оборонному відомстві є створення мобільних, високопрофесійних Збройних Сил, спроможних брати активну участь у міжнародних заходах з підтримання миру і безпеки.

НАТО має намір зміцнювати партнерство з Україною - Расмуссен

Союзники по НАТО прагнуть посилювати партнерство з Україною.

Про це заявив Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен на прес-конференції за результатами засідання Комісії Україна-НАТО, що відбулося у п'ятницю у Брюсселі, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу.

«Союзники по НАТО сьогодні чітко визначили прагнення зробити наше партнерство міцнішим та підтримувати Україну, яка перетворює свої оборонну і безпекову сфери на більш сучасні, краще керовані та відповідні демократії», - сказав глава Альянсу.

А.Расмуссен особливо позитивно оцінив рішення про приєднання України до кінця року до операції НАТО з протидії піратству «Океанський щит» в регіоні Африканського рогу.

«Україна буде єдиним партнером НАТО, що бере участь у цій операції», - відзначив він.

У НАТО занепокоєні «вибірковим судочинством» в Україні - Расмуссен

Союзники по НАТО висловлюють занепокоєння «вибірковим судочинством» в Україні.

Про це заявив Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен на прес-конференції за результатами засідання Комісії Україна-НАТО, що відбулося у п’ятницю у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.

«Союзники по НАТО вже заявили про своє занепокоєння щодо вибіркового застосування судочинства, що виглядає як політично умотивоване кримінальне переслідування в Україні», - сказав А.Расмуссен.

Він наголосив, що ці проблемні питання мають важливе значення у контексті відносин Альянсу з Україною.

«Ми вбачаємо, що Україна вирішить ці питання», - зазначив глава Альянсу.

Україна приєдналася до операції НАТО з протидії піратству «Океанський щит»

Україна офіційно приєдналася до операції НАТО з протидії піратству «Океанський щит».

Про це оголосив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен, відкриваючи у п'ятницю у Брюсселі засідання Комісії Україна-НАТО, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.

«Я щойно обмінявся листами з міністром Лебедєвим, які підтверджують участь України в операції НАТО з протидії піратству «Океанський щит», - повідомив генсек НАТО.

Як уточнили у Місії України при НАТО, ця угода формалізує статус України як першої країни-партнера, яка бере участь в операції по боротьбі з піратством «Океанський щит» та єдиної країни-партнера Альянсу, яка бере участь у всіх його операціях.

Планується, що Україна у листопаді надасть для участі в операції «Океанський щит» флагман Військово-морських сил Збройних сил України фрегат «Гетьман Сагайдачний» із палубним вертольотом та групою спецназу.

Оборонна реформа є головним пріоритетом партнерства НАТО і України - Расмуссен

Проведення амбітної оборонної реформи в Україні є головним пріоритетом у співпраці держави з НАТО.

Про це заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен, відкриваючи засідання Комісії Україна-НАТО, що проходить у п'ятницю у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.

«Ми досягли вагомого прогресу в багатьох сферах нашого партнерства. Оборонна реформа є і залишатиметься головним пріоритетом. Україна започаткувала амбітну і всеосяжну програму реформування і модернізації своїх Збройних сил», - сказав глава Альянсу.

 Расмуссен наголосив, що під час сьогоднішнього засідання сторони обговорять шляхи надання найбільш дієвої підтримки з боку Альянсу процесу імплементації оборонної реформи в України.

«Ми також підтримуватимемо зусилля України в інших реформах, зокрема з рішучого зміцнення демократії, верховенства права, що повинно стати позитивними чинниками для українців та усієї євроатлантичної спільноти», - також заявив генсек НАТО.

Расмуссен нагадає Лебедєву, що діалог НАТО-Україна базується на принципах демократії і верховенства права

 Під час засідання Комісії Україна-НАТО 22 лютого у Брюсселі сторони обговорять перспективи поглиблення співробітництва і політичного діалогу, що базується на принципах демократії, верховенства права та прав людини.

 Про це заявив Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен на початку дводенного засідання міністрів оборони країн Альянсу, яке розпочалося у четвер у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.

 «Завтра ми вітатимемо нового міністра оборони України на засіданні Комісії НАТО-Україна. Україна є вагомим партнером та дієвим учасником наших операцій. Ми обговоримо подальший шлях уперед нашого партнерства та просування нашого політичного діалогу, що базується на принципах демократії, верховенства права та прав людини», - сказав глава Альянсу.

 Це буде перший візит до штаб-квартири НАТО міністра оборони України Павла Лебедєва.

УНІАН

Українську морську піхоту беруть до Сил швидкого реагування НАТО

Рота морської піхоти України в 2014 році чергуватиме в складі Сил швидкого реагування НАТО.

 Морська піхота України на БТР під час українсько-американських навчаннь «Сі Бриз-2012»Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив українським журналістам у Брюсселі перший заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, адмірал Ігор Кабаненко.

“Чергування планується в 2014 році”, - сказав він.

Перший заступник начальника Генштабу зазначив, що в питанні підготовки роти до чергування у складі Сил швидкого реагування НАТО Україна тісно співпрацюватиме з Італією, про що було домовлено під час зустрічі з міністром оборони Італії Джампаоло Ді Паола.

При цьому, за словами І.Кабаненка, передбачається, що вже у жовтні цього року рота візьме участь у сертифікаційних навчаннях Steadfast Jazz, які відбудуться в Польщі.

“Для нас це цікаво з багатьох вимірів. По-перше, це - питання стандартизації, використання кращих світових стандартів підготовки підрозділів і частин, це питання спільної роботи, тобто взаємо сумісності, і це питання взаємної довіри і безпеки”, - сказав він.

Генсек НАТО заявив про збереження за Україною можливості вступу в альянс

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявляє, що рішення Північноатлантичного альянсу про можливість членства України зберігається.

Генсек: Грузія та Україна можуть стати членами НАТО / Фото: NATO

Як передає власний кореспондент УНІАН в Брюсселі, про це він сказав сьогодні на прес-конференції по завершенню засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони.

 “Я ще раз повторю те, що ми казали раніше, що рішення, схвалене в Бухаресті в 2008 році про те, що Грузія та Україна можуть стати членами НАТО, зберігається”, - сказав Генсек НАТО.

“Але вирішувати – справа України”, - додав він.

 А.Ф.Расмуссен зазначив, що за підсумками сьогоднішньої дискусії та його розмови раніше з Президентом України, він розуміє, що Київ зацікавлений у конкретній співпраці з НАТО, передусім в питаннях здійснення оборонної реформи, а також в питаннях участі в операціях НАТО.

“І Україна робить великий внесок в наші операції”, - зазначив Генсек НАТО.

 “Я передбачаю подальший розвиток нашого партнерства у найближчі роки”, - додав він.

 Як повідомляв УНІАН, на саміті НАТО у Бухаресті в лютому 2008 року було схвалено принципове рішення про приєднання Македонії до Альянсу, а також рішення про те, що Україна та Грузія стануть членами НАТО після виконання необхідних вимог.

 Влітку 2010 року український парламент схвалив новий закон про засади внутрішньої та зовнішньої політики, в якому відмовився від мети отримати членство в НАТО.

 Зокрема, 1 липня 2010 р. ВР ухвалила Закон України "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", яким заборонила участь України в військово-політичних блоках.

 Основними засадами зовнішньої політики визначено забезпечення національних інтересів і безпеки України шляхом підтримання мирного і взаємовигідного співробітництва з членами міжнародного співтовариства за загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права; передбачене дотримання Україною політики позаблоковості, що означає неучасть України у військово-політичних союзах, пріоритетність участі у вдосконаленні та розвитку європейської системи колективної безпеки, продовження конструктивного партнерства НАТО та іншими військово-політичними блоками з усіх питань, що становлять взаємний інтерес та забезпечення інтеграції України в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття членства в Європейському Союзі.

Україна підтвердила свою участь в антипіратській операції НАТО

Україна приєдналася до операції НАТО з протидії піратству “Океанський щит”.

 Андерс Фог Расмуссен повіцдомив про листування з Лебедєвим

 Як повдіомили УНІАН у Департаменті преси та інформації Міністерства оборони України, про це оголосив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен, відкриваючи сьогодні у Брюсселі засідання Комісії Україна-НАТО.

 «Я щойно обмінявся листами з міністром оборони України Павлом Лебедєвим, які підтверджують участь України в операції НАТО з протидії піратству “Океанський щит”, – повідомив генсек НАТО.

 У Міноборони нагадали, що 21-22 лютого П.Лебедєв перебуває з офіційним візитом у Штаб-квартирі НАТО у Брюсселі, де бере участь у засіданнях Комісії Україна-НАТО та Північноатлантичної Ради НАТО на рівні міністрів оборони.

 Планується, що у листопаді флагман Військово-морських сил України фрегат “Гетьман Сагайдачний” із палубним вертольотом та групою спецназу братиме участь в операції НАТО з протидії піратству “Океанський щит”.

НАТО просить Україну збільшити миротворчі місії

НАТО пропонує Україні збільшити миротворчі місії в Афганістані та Ліберії.

 Янукович розгляне пропозицію НАТО / Фото : epochtimes.com.ua

 Про це заявив міністр оборони України Павло Лебедєв на брифінгу в Чернігівській області в суботу, повідомили УНІАН у прес-службі Міноборони.

 «До нас звернулися з проханням розглянути питання збільшення кількості наших миротворчих сил, у тому числі в Афганістані та Африці», - зазначив міністр.

 Аналізуючи результати свого візиту до Брюсселя на засідання комісії Україна-НАТО, П.Лебедєв наголосив, що відповідні пропозиції передано Президентові України, і він їх розгляне.

НАТО очікує від України відмови від вибіркового правосуддя

Як передає власний кореспондент УНІАН в Брюсселі, про це заявив на прес-конференції Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен по завершенню засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони.

“Наше партнерство базується на принципах, в тому числі, демократії, прав людини, верховенства права”, - сказав Генсек НАТО.

Він зазначив, що партнери по НАТО вже висловлювали стурбованість випадками вибіркового правосуддя в Україні та тим, що видається політично вмотивованим переслідуванням.

“Ці питання викликають велику стурбованість”, - сказав А.Ф. Расмуссен.

“І ми очікуємо, що Україна здійснить кроки з вирішення цих питань”, - додав він.

Генсек НАТО підкреслив, що Альянс хотів би бачити сильне партнерство з сильною Україною.

5 КАНАЛ

http://5.ua/newsline/236/0/101547/

Український фрегат "Гетьман Сагайдачний" допомагатиме НАТО у боротьбі з піратами

 Український фрегат "Гетьман Сагайдачний" допомагатиме НАТО у боротьбі з морськими розбійниками. Відповідну угоду підписали в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі міністр оборони Павло Лебедєв та генсек альянсу Андерс Фог Расмуссен.

 Відтепер Україна бере участь в антипіратській операції "Океанський щит" у регіоні Африканського Рогу. Вітчизняний військовий корабель відправлять туди вже наприкінці вересня. Разом із палубним гвинтокрилом і загоном спецпризначення на борту. Нагадаємо, операцію "Океанський Щит" поблизу берегів Сомалі НАТО розпочало у серпні 2009 для протидії піратству в регіоні.

ТИЖДЕНЬ

Україну запросили до участі в антипіратській операції НАТО «Океанський щит»

Міністр оборони України Павло Лебедєв підписав програму участі України в антипіратській операції «Океанський щит». Про це повідомляє власний кореспондент Тиждень.ua.

Позаблокова Україна залишається партнером НАТО

Міністр оборони Лебедєв підписав програму участі України в антипіратській операції «Океанський щит»              

У штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу вважають, що тепер краще розуміють, як Україна співпрацюватиме з НАТО після відмови Києва від намірів просування до членства в організації.

У п’ятницю, 22 лютого, новопризначений міністр оборони Павло Лебедєв підписав у Брюсселі документ про участь України в операції НАТО «Океанський щит» (Ocean Shield), проти піратів у північно-західній частині Індійського океану.

Згідно з угодою  фрегат «Гетьман Сагайдачний» може приєднатися до інших кораблів, які патрулюють небезпечні води, вже цієї осені після навчань Sea Breeze.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен називає Україну важливим партнером  з цінним внеском в операції Альянсу.

Українські підрозділи є суттєвим елементом (164 службовці)  натовського контингенту KFOR у Косовому. Україна також має 28 військових у складі контингенту ISAF в Афганістані.

У Брюсселі кажуть, що українська сторона виявила готовність брати участь і в нових афганських операціях НАТО, які з 2015 року зосередяться на навчанні афганської армії та поліції.

Представник політичного відділу Альянсу повідомив Тиждень.ua, що у Брюсселі задоволені поступовим проясненням того, як Україна співпрацюватиме з НАТО після того, як президент Янукович зняв з порядку денного питання вступу Києві до організації і домігся затвердження позаблокового статусу на рівні закону.

Читайте також: Брюссель прочиняє Києву двері. Спочатку – НАТО

Після майже року відносного затишшя, сказав представник, який побажав залишитися неназваним, практична співпраця стає активнішою.

Брюссельські партнери України вперше бачили нового міністра оборони Павла Лебедєва і були дуже зацікавлені з’ясувати, з ким вони матимуть справу.

У відповідь на припущення, що Павло Лебедєв має більше військово-господарських амбіцій, ніж військово-політичних, натівці кажуть, що їх це цілком задовольняє.

Військові рахують гроші

НАТО готується до виведення протягом 2014 року більшої частини військ країн Альянсу з Афганістану. З початком 2015-го бойові операції ISAF перетворяться на навчальну місію, головним завданням якої буде підтримки афганської армії та поліції.

Українці також заявили про готовність відрядити своїх військових інструкторів для участі в місії.

Тим часом із Києва приглядаються до можливості заробити серйозні гроші на участі в перевезенні особового складу та військового устаткування з Афганістану в європейські країни НАТО.

Україна офіційно є так званим центральним транспортним коридором між Європою й Афганістаном. Проте досі активно використовувалися два інші коридори: південний – через Пакистан та північний – через Росію.

Українські представники в НАТО у розмові з  Тиждень.ua неодноразово наголошували, що росіяни, які гучно протестують проти зближення Києва з Альянсом, самі часто випереджають українську сторону, коли йдеться про вигідну співпрацю з Брюсселем.

На зустрічі міністрів оборони НАТО 21–22 лютого багато йшлося про гроші.

Генеральний секретар Андерс Фоґ Расмуссен був змушений застерігати країни-члени про небезпеку непродуманого скорочення коштів на оборону.

Альянс проголосив низку ініціатив, які мали би дозволити державам-членам координувати оборонну політику так, щоб зменшення фінансування не перетворювалося на зменшення обороноздатності.

«Насамперед я закликаю уряди, щоб вони стрималися і припинили урізання, – сказав Фоґ Расмуссен. – Крім того, ефективніше використовуйте ресурси, які у нас вже є, через міжнародну співпрацю. А також, коли економіка покращиться, починайте знову збільшувати оборонні інвестиції».

У п’ятницю, 22 лютого, недавно призначений міністр оборони Павло Лебедєв підписав у Брюсселі документ про участь України в операції НАТО “Океанський щит” проти піратів у північно-західній частині Індійського океану.

Згідно з угодою  фрегат “Гетьман Сагайдачний” із палубним вертольотом та групою спецназу може приєднатися до інших кораблів, які патрулюють небезпечні води, вже цієї осені після навчань «Sea Breeze».

Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен називає Україну значним партнером альянсу з цінним внеском в операції альянсу.

Нагадаємо, що 21-22 лютого Міністр оборони України Павло Лебедєв перебуває з офіційним візитом у Штаб-квартирі НАТО у Брюсселі, де бере участь у засіданнях Комісії Україна-НАТО та Північноатлантичної Ради НАТО на рівні міністрів оборони.

Як уточнили у Місії України при НАТО, ця угода формалізує статус України як першої країни-партнера, яка бере участь в операції по боротьбі з піратством  “Океанський щит” та єдиної країни-партнера Альянсу, яка бере участь у всіх його операціях.

ДЕНЬ

Генсек НАТО закликав Україну провести демократичні реформи

Генеральний секретар Андерс Фог Расмуссен закликав Київ провести демократичні реформи і похвалив його за участь у місіях НАТО. Україна підтвердила свою участь в операції по боротьбі з піратами.

 Він також додав, що проведення в Україні реформ, що зміцнюють демократію і верховенство закону, поліпшить становище громадян країни і позитивно позначиться на всьому євроатлантичному співтоваристві.

 Міністр оборони України Павло Лебедєв підтвердив готовність держави брати участь в операції НАТО з боротьби з сомалійськими піратами під назвою "Океанський щит". Крім того, Київ візьме участь у навчанні афганських військовослужбовців після закінчення міжнародної місії в 2014 році.

 Засідання комісії Україна - НАТО пройшло в рамках зустрічі міністрів оборони країн, що входять до Північноатлантичного альянсу. Міністри обговорили на ній основні завдання співпраці НАТО й Києва на найближчі п'ять років.

РАДІО СВОБОДА

Україні у НАТО дякують, але стурбовані вибірковим правосуддям

Віталій Єреміца 22.02.2013

Брюссель – Засідання комісії Україна-НАТО, що відбулося у п’ятницю в Брюсселі, свідчить про зацікавленість обох сторін у практичній співпраці на оборонній та безпековій ниві. Так заявляють урядовці. Однак, як зауважує голова Північноатлантичного альянсу Андерс Фоґ Расмуссен, партнерство з українцями базоване на демократичних принципах. Тому вибіркове застосування судочинства, що існує в Україні, турбує країни НАТО. Втім, домовленості, які у п’ятницю досягли у штаб-квартирі альянсу, свідчать про близькі позиції сторін щодо миротворчих операцій та сфери глобальної безпеки.

Наприкінці року Україна стане першою державою-партнером НАТО, яка долучиться до протипіратської місії «Океанський щит». Про це 22 лютого домовилися представники Північноатлантичного альянсу та українського Міністерства оборони. Натомість держави-члени цього військово-політичного союзу обіцяють підтримку українських збройних сил на шляху реформування та модернізації.

Однак на адресу української влади від генерального секретаря НАТО Андерса Фоґа Расмуссена надійшло зауваження.

«Наше партнерство базується на цінностях, зокрема, принципах демократії, верховенства права й правах людини, – каже він. – Держави-союзниці НАТО вже чітко висловлювали своє занепокоєння у зв’язку з вибірковим застосуванням судочинства, котре виглядає як політично мотивовані переслідування в Україні. Ці питання – реальна стурбованість союзників, і вони дуже важливі в нашому партнерстві з Україною. Ми очікуємо, що Україна вирішить ці питання, тому що ми хочемо міцних відносин із міцною Україною».

Україна залишається доволі активною в оборонному та військовому співробітництві з Північноатлантичним союзом. Українські миротворці беруть участь у десяти місіях, що ведуться у семи країнах світу.

Як пояснює голова оборонного відомства України Павло Лебедєв, на середньострокову перспективу планується подальше співробітництво з НАТО у сфері оборони. Тобто буде підтримуватися військово-політичний діалог, розвиватимуть та реформуватимуть українське військо, а його участь у міжнародних акціях для підтримки безпеки буде тривати.

Двері НАТО для України відчинені – Расмуссен

Водночас голова НАТО Андерс Фоґ Расмуссен вкотре повторив, що за повної поваги до рішення української влади не вести їхню державу до НАТО двері цієї організації для неї залишаються відчиненими.

Натомість міністр оборони України Павло Лебедєв, відповідаючи на запитання Радіо Свобода щодо можливого місця України у європейській системі протиракетної оборони, зазначив, що в НАТО «був позитив, який висловили близько 16 міністрів оборони». «Він полягав у тому, що Україні дякували за її участь у миротворчих операціях. При цьому підкреслювалося, що Україна – позаблокова держава, яка вибрала свою позицію», – зазначив Лебедєв.

«Всі дякували, тож чи треба нам йти кудись, щоб проти себе створювати конфлікт – з одного, чи з іншого боку?» – зауважив міністр оборони України.

Представники української делегації кажуть, що на участь у протипіратських операціях НАТО і Євросоюзу Україна виділить 90 мільйонів гривень.

Україна збільшить участь у миротворчих операціях НАТО

Рота морської піхоти України в 2014 році чергуватиме в складі Сил швидкого реагування НАТО.

Про це повідомив сьогодні українським журналістам у Брюсселі перший заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, адмірал Ігор Кабаненко.

Перший заступник начальника Генштабу зазначив, що в питанні підготовки роти до чергування у складі Сил швидкого реагування НАТО Україна тісно співпрацюватиме з Італією, про що було домовлено під час зустрічі з міністром оборони Італії Джампаоло Ді Паола.

 Як заявив сьогодні у Брюсселі міністр оборони України Павло Лебедєв,

 НАТО просить Україну збільшити участь у миротворчих операціях.

 «Прохання було НАТО розглянути питання і можливості збільшення присутності нашого контингенту в миротворчих операціях як у кількісному, так і в якісному складі»,– заявив міністр після засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони.

Лебедєв зазначив, що на сьогодні в 10 миротворчих операціях у 7 країнах світу беруть участь 670 українських військовослужбовців, перш за все, вертольотники, медики, мінери і штабні працівники.

При цьому міністр оборони висловив думку, що Збройні сили України готові збільшити свою присутність, проте зазначив, що остаточне рішення залежить від Президента і Верховної Ради.

ІНТЕРФАКС

НАТО получило от Украины подтверждение участия в операции "Морской щит" - генсек Расмуссен

Генеральный секретарь НАТО Андерс Фог Расмуссен получил от Украины письмо, которым подтверждается ее участие в операции "Морской щит" (операция альянса по борьбе с пиратами).

"Украина и НАТО – ключевые партнеры в сфере безопасности. Годами Украина вносит существенный вклад в операции, которые проводятся альянсом, включая наше участие в Афганистане, и я только что получил письмо от господина Лебедева, которым подтверждается участие Украины в операции НАТО "Морской щит", - сказал он в пятницу в Брюсселе, открывая заседание Комиссии Украина-НАТО, которое проходит в рамках встречи министров обороны стран-членов Североатлантического альянса (Украину представляет министр Павел Лебедев).

А.Ф.Расмуссен отметил, что Украина и НАТО достигли хорошего прогресса "в нашем партнерстве во многих сферах".

"Реформа в сфере обороны была и будет главным приоритетом. На нашем заседании сегодня мы будем обсуждать, как лучше мы будет продолжать наше сотрудничество, чтобы поддерживать имплементацию этих реформ. Мы также привержены поддержке Украины в этих реформах, в частности, имплементации реформ для укрепления демократии, верховенства права", - констатировал генсек альянса.

 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux