• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
У НАТО розуміють політичну ситуацію в Україні й вітають розвиток двосторонньої співпраці - глава Військового комітету
Опубліковано 15 січня 2013 року о 11:29

Глава Військового комітету НАТО генерал Збройних сил Королівства Данії Кнуд Бартелс обіймає найвищу посаду в структурі військового управління Альянсу.

Напередодні першого в нинішньому році засідання Військового комітету, що проходитиме 16-17 січня в Брюсселі, генерал Бартелс в ексклюзивному інтерв'ю УКРІНФОРМу висловив високу оцінку стану та перспективам співробітництва між Україною і НАТО у військовій сфері.

- Пане Бартелс, як би Ви оцінили досягнуті результати, нинішній стан та перспективи співробітництва України і НАТО у військовій сфері?

- Я вітаю та позитивно оцінюю прогрес у сфері практичної співпраці між НАТО і Україною. На актуальному етапі це особливо стосується рішення про продовження участі України в Силах швидкого реагування НАТО, а також наміру щодо подальшого опрацювання українською стороною питання з розвитку та вдосконалення свого майбутнього внеску до цієї сфери.

Я задоволений наявними рамками та механізмами співробітництва, зокрема в частині виконання Плану Військового комітету НАТО-Україна.

Водночас саме залучення фінансових та людських ресурсів залишається вагомим чинником для майбутнього успішного співробітництва у військовій сфері між сторонами.

- Враховуючи рішення Чиказького саміту НАТО, як би Ви оцінили роль та місце України у військових операціях під проводом Альянсу?

- Це питання є актуальним у межах діяльності Комісії НАТО-Україна. Ми очікуємо подальшого розвитку практичного військового співробітництва з Україною. Особливо хочу відзначити рішення української сторони щодо розширення участі в операції НАТО з боротьби з піратством "Океанський щит". Спрямування Україною військового корабля розглядається не лише як вагомий внесок до операції, але і як чинник у розвитку бойової оперативної взаємної сумісності між збройними силами НАТО і України. Таке залучення нами дуже високо оцінюється, адже є дієвим, ефективним та спрямованим на подальше зміцнення взаємодії.

- Які ще можливості, на Вашу думку, має Україна, щоб забезпечити підвищення військових спроможностей союзників по Альянсу?

- Ми плануємо дотримуватися та реалізовувати співпрацю в тих сферах, які вже визначені, аби досягти найбільших результатів на цьому рівні співпраці. Водночас серед найбільш перспективних сфер такого майбутнього діалогу можна відзначити просування бойової та оперативної взаємосумісності, стандартизацію, методики та системи бойової підготовки військ, матеріально-тилове забезпечення, галузь військової освіти та підготовки, а також урахування раніше набутого досвіду.

- Якою є Ваша думка щодо запровадження в Україні заходів з реформування оборонної сфери, зокрема в частині значного скорочення особового складу Збройних сил та оптимізації їх структури?

- Незалежна, суверенна, стабільна й міцно віддана демократії та верховенству права Україна є ключовим чинником безпеки на євроатлантичному просторі. Ми визнаємо складну політичну ситуацію та необхідність фінансово-економічних обмежень в Україні. Але під час свого візиту в Україну (у вересні 2012 року - Ред.) я переконався у відданості вищого військового керівництва держави продовженню практичного співробітництва з НАТО та підтримці військових операцій під проводом Альянсу. Вважаю, що зусилля з реформування Збройних сил України реалізовуються належним чином.

Укрінформ,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux