Делегація Збройних Сил України на чолі з начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України генерал-полковником В.Заманою взяла участь у 9-му засіданні Військового комітету НАТО у форматі країн-контрибуторів Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані.
Порядок денний засідання передбачав розгляд питань поточного стану і перспектив проведення операцій під проводом НАТО в Ісламській Республіці Афганістан, створення майбутньої місії НАТО в Афганістані після 2014 року. Особливу увагу було приділено оцінці прогресу формування національних сил безпеки Афганістану та процесу передачі повноважень у безпековій сфері від МССБ до Афганських національних сил безпеки.
Також було розглянуто окремі аспекти щодо організації виведення основних сил і засобів МССБ з Афганістану до кінця 2014 року. При цьому, головну увагу було зосереджено на гармонізації процесу виведення активів міжнародних сил з процесом створення нової Місії. Взаємоузгодження на всіх рівнях та злагодженість дій країн-контрибуторів матиме важливе значення для досягнення успіху міжнародних зусиль в Афганістані.
Довідково: Україна, у складі Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан серед інших 50 країн-контрибуторів коаліції, представлена 28 військовослужбовцями Збройних Сил України, які виконують різноманітні завдання, зокрема: цивільно-військового співробітництва, пошуку, знешкодження і знищення вибухонебезпечних предметів та саморобних вибухових пристроїв, надання фахової медичної допомоги населенню Афганістану, а також здійснюють підготовку представників ВПС Сил безпеки Афганістану.
Того ж дня начальник Генерального штабу взяв участь у 27-му засіданні Військового комітету НАТО у рамках Євроатлантичного партнерства.
Під час засідання були розглянуті питання залучення партнерів до реалізації концепції нових викликів безпеці, а також розвитку військових спроможностей партнерів з метою підтримки виконання ключових завдань Альянсу.
Зазначена дискусія супроводжуватись брифінгом, під час якого начальників генеральних штабів було ознайомлено з новими викликами безпеці, а саме: зброя масового ураження та її нерозповсюдження, протидія тероризму та актам піратства, кібер-оборона й енергетична безпека.
До учасників засідання було доведено основні підходи до співробітництва з партнерами у сфері протидії зазначеним новим викликам.
Під час дискусії з питань порядку денного учасники засідання здійснили обмін думками стосовно розвитку подальшої співпраці партнерів з НАТО “в дусі Ліссабонського саміту”, а також їх ширшого залучення до поточних аспектів діяльності Альянсу – заходів в рамках освіти, підготовки та навчань, Концепції оперативних можливостей та Ініціативи об’єднаннях сил з метою забезпечення підготовки дієздатних та взаємосумісних сил партнерів, особливо в умовах очікуваного зменшення оперативного навантаження на НАТО.
Також під час перебування у Брюсселі, начальник Генерального штабу - Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник В.Замана провів низку двосторонніх робочих зустрічей з начальниками генеральних штабів збройних сил Азербайджану, Білорусії, Грузії, Італії, Литви, Польщі, РФ, США, Туреччини, Угорщини, Франції та ФРН, а також обговорив практичні питання військової співпраці з Верховним головнокомандувачем Стратегічного командування НАТО з трансформації.
17 січня, у рамках візиту до штаб-квартири НАТО, начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник В.Замана взяв участь у 6-му засіданні Військового комітету НАТО на рівні начальників генеральних штабів у форматі країн-контрибуторів сил КФОР.
Під час засідання, яке проходило під керівництвом Голови Військового комітету НАТО генерала К.Бартелса, були розглянуті питання щодо поточного стану та перспектив проведення операції в Косово під проводом Альянсу. Зокрема, у рамках виступу командувача сил КФОР учасників засідання було поінформовано щодо стану та перспективи розвитку безпекової ситуації на півночі Косово, досягнення Силами безпеки Косово повних оперативних спроможностей, а також майбутньої ролі НАТО у контексті їх подальшого розвитку. Окремо було обговорено умови та шляхи переходу до третього етапу фази “Стримуюча присутність” операції Альянсу в Косово.
У ході засідання начальники генеральних штабів особливо позитивно відзначили введення Україною до складу Сил КФОРв Косово додаткового інженерного підрозділу, який посилив необхідні спроможності КФОР на півночі краю, та з 31 грудня 2012 року приступив до виконання завдань за призначенням.
Починаючи з вересня 1999 року, підрозділи Збройних Сил України беруть участь у миротворчій операції під проводом Альянсу в Косово у складі багатонаціональних сил КФОР. На цей час, особовий склад українського миротворчого контингенту, загальною чисельністю 161 військовослужбовець, виконує завдання в районі операції Сил КФОР.