• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Делегація Збройних Сил України на чолі з Начальником Генерaльного штабу України генерал-полковником В.Заманою взяла участь міністерських засіданнях Військового комітету НАТО
Опубліковано 16 січня 2013 року о 17:31

Делегація Збройних Сил України на чолі з начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України генерал-полковником В.Заманою взяла участь у 9-му засіданні Військового комітету НАТО у форматі країн-контрибуторів Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані.

Порядок денний засідання передбачав розгляд питань поточного стану і перспектив проведення операцій під проводом НАТО в Ісламській Республіці Афганістан, створення майбутньої місії НАТО в Афганістані після 2014 року. Особливу увагу було приділено оцінці прогресу формування національних сил безпеки Афганістану та процесу передачі повноважень у безпековій сфері від МССБ до Афганських національних сил безпеки.

Також було розглянуто окремі аспекти щодо організації виведення основних сил і засобів МССБ з Афганістану до кінця 2014 року. При цьому, головну увагу було зосереджено на гармонізації процесу виведення активів міжнародних сил з процесом створення нової Місії. Взаємоузгодження на всіх рівнях та злагодженість дій країн-контрибуторів матиме важливе значення для досягнення успіху міжнародних зусиль в Афганістані.

Довідково: Україна, у складі Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан серед інших 50 країн-контрибуторів коаліції,  представлена 28 військовослужбовцями Збройних Сил України, які виконують різноманітні завдання, зокрема: цивільно-військового співробітництва, пошуку, знешкодження і знищення вибухонебезпечних предметів та саморобних вибухових пристроїв, надання фахової медичної допомоги населенню Афганістану, а також здійснюють підготовку представників ВПС Сил безпеки Афганістану.

Того ж дня начальник Генерального штабу взяв участь у 27-му засіданні Військового комітету НАТО у рамках Євроатлантичного партнерства.

Під час засідання були розглянуті питання залучення партнерів до реалізації концепції нових викликів безпеці, а також розвитку військових спроможностей партнерів з метою підтримки виконання ключових завдань Альянсу.

Зазначена дискусія супроводжуватись брифінгом, під час якого начальників генеральних штабів було ознайомлено з новими викликами безпеці, а саме: зброя масового ураження та її нерозповсюдження, протидія тероризму та актам піратства, кібер-оборона й енергетична безпека.


До учасників засідання було доведено основні підходи до співробітництва з партнерами у сфері протидії зазначеним новим викликам.

Під час дискусії з питань порядку денного учасники засідання здійснили обмін думками стосовно розвитку подальшої співпраці партнерів з НАТО “в дусі Ліссабонського саміту”, а також їх ширшого залучення до поточних аспектів діяльності Альянсу – заходів в рамках освіти, підготовки та навчань, Концепції оперативних можливостей та Ініціативи об’єднаннях сил з метою забезпечення підготовки дієздатних та взаємосумісних сил партнерів, особливо в умовах очікуваного зменшення оперативного навантаження на НАТО.

Також під час перебування у Брюсселі, начальник Генерального штабу - Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник В.Замана провів низку двосторонніх робочих зустрічей з начальниками генеральних штабів збройних сил Азербайджану, Білорусії, Грузії, Італії, Литви,  Польщі, РФ, США, Туреччини, Угорщини, Франції та ФРН, а також обговорив практичні питання військової співпраці з Верховним головнокомандувачем Стратегічного командування НАТО з трансформації. 

17 січня, у рамках візиту до штаб-квартири НАТО, начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України  генерал-полковник В.Замана взяв участь у 6-му засіданні Військового комітету НАТО на рівні начальників генеральних штабів у форматі країн-контрибуторів сил КФОР.          

Під час засідання, яке проходило під керівництвом Голови Військового комітету НАТО генерала К.Бартелса, були розглянуті питання  щодо поточного стану та перспектив проведення операції в  Косово під проводом Альянсу. Зокрема, у рамках виступу командувача сил КФОР учасників засідання було поінформовано щодо стану та перспективи розвитку безпекової  ситуації на півночі Косово, досягнення Силами безпеки  Косово повних оперативних спроможностей, а також майбутньої ролі НАТО у контексті їх   подальшого розвитку.  Окремо було обговорено умови та шляхи переходу до третього  етапу фази “Стримуюча присутність” операції Альянсу в Косово.

У ході засідання начальники генеральних штабів особливо позитивно відзначили введення Україною до складу Сил КФОРв Косово додаткового інженерного підрозділу, який посилив необхідні спроможності КФОР на півночі краю, та з 31 грудня 2012 року приступив до виконання завдань за призначенням.        

Починаючи з вересня 1999 року, підрозділи Збройних Сил України беруть участь у миротворчій  операції під проводом Альянсу в Косово у складі багатонаціональних сил КФОР. На цей час, особовий склад українського миротворчого контингенту, загальною чисельністю 161 військовослужбовець, виконує завдання в районі операції Сил КФОР.

  

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux