• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Заступник Генсекретаря НАТО з питань публічної дипломатії: союзники нарощуватимуть взаємодію з громадянським суспільством в Україні
Опубліковано 11 квітня 2014 року о 19:43

Заступник Генерального секретаря НАТО з питань публічної дипломатії К.Грабар-Кітарович в рамках візиту до України виступила на 7-му Київському Безпековому Форумі «Безпека на лінії розриву».

В своєму виступі К.Грабар-Кітарович зазначила, що військове втручання Росії в Україну є найбільш серйозною кризою в Європі після падіння Берлінської стіни, а дії Президента Путіна являють реальну загрозу для відкритої, заснованої на правилах міжнародної системи, системи, яка заснована на повазі суверенітету і територіальної цілісності всіх держав та їх права робити свій власний вибір, не побоюючись залякування або втручання. Вона також нагадала, що Генсекретар НАТО А.Ф.Расмуссен закликав Росію відвести війська від кордонів України, взяти участь у справжньому діалозі із українською владою, і поважати свої міжнародні зобов'язання.

У цьому контексті заступник Генсекретар НАТО повідомила про вжиті Альянсом основні кроки як реакція на кризу в Україні, а саме: підтверджено повну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України і непорушності її міжнародних визнаних кордонів;  домовлено про посилення підтримки Україні через активізацію політичного та військового співробітництва; підтверджено відданість Альянсу принципу колективної оборони, стримування і гарантій для своїх членів; призупинено майже все практичне цивільне і військове співробітництво в рамках Ради НАТО-Росія, залишено можливим лише політичний діалог.

Крім того, у найближчі тижні і місяці НАТО планує переглянути природу відносини з Росією, розглянути наслідки порушення Росією букви і духу своїх зобов'язань, у т.ч. як це передбачається в Основоположному акті НАТО-Росія 1997 року і Римській декларації 2002 року.

Водночас, представник НАТО наголосила на тому, що взаємодія з Росією залишається кращим способом просування вперед, минула співпраця принесла реальні плоди і в багатьох областях, це співробітництво може продовжуватися, коли є гарні умови.

На думку К.Грабар-Кітарович, головними уроками, які винесла євроатлантична спільнота з поточної кризи є: необхідно підтримувати сильну систему захисту і стримування в Європі; Альянс повинен поглиблювати партнерські відносини з іншими країнами та організаціями; криза Україна підкреслила важливість трансатлантичних зв'язків. Європейці та американці повинні більш тісно об'єднати зусилля для вирішення проблем безпеки.

На фоні агресивних дій та політики РФ стосовно України, Альянс планує посилити Офіс зв'язку НАТО в Києві за рахунок збільшення кількості експертів, а також активізувати взаємодію з громадянським суспільством в Україні, повідомила К.Грабар-Кітарович. Крім того, буде розширено програму інформаційно-роз’яснювальної діяльності Центру інформації та документації НАТО в Україні, активізовано його зусилля по взаємодії з громадськістю та підтримці інститутів громадянського суспільства.

Підсумовуючи свій виступ на Форумі, заступник Генсекретаря НАТО з питань публічної дипломатії підкреслила, що в умовах воєнного втручання Росії Альянс буде продовжувати дотримуватися своїх цінностей і принципів: свобода, демократія, свобода людини та верховенство права; буде продовжувати захищати наших союзників; буде продовжувати відстоювати територіальну цілісність і суверенітет України і всіх своїх партнерів, а також їх право приймати рішення про своє майбутнє.

Посилання на сайт НАТО

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux