Тема проекту містить в собі мистецьку історію дитини про частинку України там, де вона живе. Важливою дійовою особою сюжету є прапор як символ України, який гармонійно співіснує з місцем, де проживає автор. Роботи, які подаються до участі в проекті, мають складатися з самої художньої роботи, яка відповідає заданій темі та вимогам, а також історії створення картини та історії про родину автора, її шлях з Батьківщини за кордон.
Мета конкурсу
1. Налагодження зв’язку між етнічними українцями, які живуть за кордоном, та їх батьківщиною - Україною.
2. Презентація національних символів України за кордоном.
Нагороди
Кращі 16 малюнків у форматі постерів 3*4 м презентують у виставковому центрі «Second Floor Art Center» в Адміністрації Президента України.
Гран-прі для найкращої роботи - запрошення її автора на відкриття виставки в Києві.
Порядок реалізації проекту та подання заявки на участь
До участі запрошуються діти віком від 7 до 16 років, які проживають за кордоном, навчаються у художніх школах (гуртках) або захоплюються малюванням.
1. Бажаючі мають звернутися до куратора проекту Марії Ковалевської за зазначеними контактами та затвердити ескізи (начерки олівцем) майбутньої картини.
2. Виконати роботу на чистову та переслати куратору її якісне фото в електронному вигляді.
3. Після відбіркового етапу, найкращі роботи будуть представлені у форматі постерів у виставковому центрі Адміністрації Президента. Автор найкращої роботи отримає гран-прі.
Вимоги до художніх робіт
1. Картина має розповідати про зв’язок дитини з Україною та зображувати улюблений краєвид (частину місцевості, міста) автора, у країні, де він мешкає. Можливе зображення найбільш цікавого для автора прояву його життя (навчання, відпочинок, спілкування, участь у суспільному житті, робота і т.д) у поєднанні з впізнаваним краєвидом, який асоціюється з даною країною.
2. Обов’язковим елементом сюжету картини має бути український прапор, який гармонійно вписується в зображуване середовище. Але увага, насамперед, приділяється самому автору та його особистому сприйняттю країни, де він проживає.
3. Робота може бути виконана в будь-якому стилі (імпресіонізм, абстракціонізм, реалізм, декоратив тощо). Автором можуть бути використані будь-які матеріали (фарби, пастель, туш, кольорові олівці, комбінації матеріалів). Вітається, якщо робота буде виконана в стилі народного мистецтва країни проживання.
4. Формат А1, вертикальна орієнтація.
5. Технічно робота має бути виконана дитиною самостійно. За консультацією можна й треба звертатися до куратора проекту.
До художньої роботи додається
1. Ім’я та по-батькові, прізвище автора, рік народження, країна, повна адреса проживання (тобто, з індексом), телефон, e-mail, skype.
2. Коротка розповідь про родину автора та її шлях з України за кордон, сприйняття автором новітньої України.
3. Історія автора про представлений твір, його зміст, що надихнуло, чому саме таку композицію створив, що хотів цим передати.
4. Переклад назви проекту “Де я - там мій прапор ” мовою країни, в якій проживає автор.
За всіма питаннями звертайтеся до куратора проекту Марії Ковалевської.
Куратор проекту - дизайнер, педагог, член Національної спілки художників України Марія Ковалевська:
Україна, м. Київ, т. +380 63 699 42 92, +380 50 161 53 28,
e-mail: [email protected]
skype: mariyakovalevskaya.
Організатори проекту бажають учасникам натхнення, оригінальних ідей та наполегливості в досягненні нашої спільної мети - заявити про Україну як невід’ємну частину цивілізованого світу!