• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Cпрощення чинних процедур у сфері надання гуманітарної (благодійної) допомоги
Опубліковано 13 серпня 2015 року о 19:16

З метою спрощення чинних процедур у сфері надання гуманітарної (благодійної) допомоги Президентом України П.О.Порошенком 5-6 серпня 2015 р. підписано низку законів, прийнятих Верховною Радою України у липні ц.р.: 

– «Про внесення змін до Закону України «Про гуманітарну допомогу» щодо оперативності прийняття рішень», що передбачає передачу повноважень про визнання невеликих та спеціальних вантажів із гуманітарною допомогою місцевим адміністраціям. Вказані зміни мають на меті пришвидшити оформлення і переміщення такого виду допомоги та зменшити обсяг відповідних документів, що опрацьовуються Міністерством соціальної політики України. Санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний та радіологічний контроль щодо товарів (предметів) гуманітарної допомоги здійснюються першочергово та безкоштовно (набрання чинності Законом відбудеться 06.09.2015 р.);

– «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій», що регламентує рівність підходів до оподаткування неприбуткових організацій та зменшує податкове навантаження на благодійну діяльність; передбачає зняття будь-якого фіскального навантаження або обмежень з добровільної допомоги ЗСУ та інших структур, що беруть участь у проведенні антитерористичної операції (Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування);

– «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», згідно з якими запроваджується механізм контролю за переміщенням товарів до району або з району проведення АТО (набрання чинності Законом відбудеться 22.08.2015 р.).

Зазначені законодавчі зміни значною мірою зумовлені постійним діалогом Уряду та причетних ЦОВВ з акредитованими в Україні міжнародними гуманітарними організаціями, які надають гуманітарну допомогу нашій державі.

З метою вдосконалення порядку переміщення гуманітарних конвоїв через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей Штабом Антитерористичного центру при Службі безпеки України розроблено Дорожню карту заходів щодо спрощення механізму доставки гуманітарних вантажів, до обговорення положень якої запрошено профільні міжнародні організації.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2015 р. № 451 затверджено «Порядок здійснення публічного збору благодійних пожертв для забезпечення бойової, мобілізаційної готовності, боєздатності та функціонування Збройних Сил України». Порядок визначає механізм здійснення публічного збору благодійних пожертв у формі грошових коштів або майна серед невизначеного кола осіб, в тому числі з використанням рухомого (мобільного) зв’язку, засобів масової інформації або через благодійні організації для забезпечення бойової, мобілізаційної готовності, боєздатності та функціонування Збройних Сил України.

Станом на сьогодні для прийняття рішення про визнання вантажів гуманітарною допомогою необхідними документами, перелік яких розміщено на веб-сторінці Мінсоцполітики України, є:

- заява про визнання гуманітарною допомогою із зазначенням складу вантажу, його кількості та ваги, а також відомостей про відправника (донора) та країни, звідки відправлятиметься гуманітарна допомога;

- письмова пропозиція донора про надання гуманітарної допомоги (дарчий лист);

- інвойс (рахунок-фактура);

- детальний план розподілу вантажу в розрізі набувачів - юридичних осіб;

- інші документи (у разі необхідності): письмове підтвердження терміну придатності продуктів харчування, засобів гігієни; проведення епідеміологічної та санітарної обробки (дезінфекції), стану та якості речей, які були у вжитку, із зазначенням відсотку їх зносу тощо.

Мінсоцполітики оперативно розглядає звернення отримувачів гуманітарної допомоги та приймає рішення, керуючись Законом України «Про гуманітарну допомогу» і Порядком взаємодії центральних органів виконавчої влади та Національного банку щодо визнання вантажів (товарів), коштів, у тому числі в іноземній валюті, виконаних робіт, наданих послуг гуманітарною допомогою, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2013 р. № 241.

Рішення приймається максимально - протягом 8 робочих днів. Документи щодо гуманітарної допомоги, призначеної для соціального забезпечення громадян України, які перебувають на тимчасово окупованій території, розглядаються першочергово, а рішення приймаються в найкоротші терміни, як правило – протягом 2–3 днів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux