Огляд ЗМІ за результатами участі Міністра закордонних справ України у засіданні ПАР у форматі країн – контрибуторів МССБ під проводом НАТО в Афганістані. 19.04.12
УКРІНФОРМ
Україна збільшить військовий персонал в Афганістані – Грищенко
Україна збільшить на одного військовослужбовця – до 23 осіб – кількість військового персоналу у складі Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані під командуванням НАТО (ISAF).
Про це заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко за результатами засідання глав МЗС країн-учасників ISAF, що відбулося у четвер у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу.
«Ми відправляємо найближчим часом до складу Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані ще одного військовослужбовця, який є фахівцем-кінологом, що спеціалізується на розмінуванні вибухових пристроїв, які становлять найбільшу загрозу для військовиків та цивільного населення», - сказав міністр.
Як уточнили у Місії України при НАТО, йдеться про військовослужбовця Збройних Сил України зі складу Центру розмінування, що у Кам’янці-Подільському.
Як повідомляло агентство, Україна від 2007 року бере участь у Міжнародних силах сприяння безпеці в Афганістані під проводом НАТО. На сьогодні в цій країні виконують завдання 22 військовослужбовці Збройних Сил України. Це, зокрема, фахівці із розмінування, військові медики, радники армійської авіації, штабні офіцери.
Україна приєдналася до ініціативи Ради НАТО - Росія щодо боротьби з наркозлочинністю
Україна оголосила про приєднання до ініціативи Ради НАТО - Росія щодо підготовки фахівців з Афганістану та інших країн Середньої Азії, що спеціалізуватимуться на боротьбі із нелегальним обігом наркотиків.
Про це заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко за результатами засідання глав МЗС країн-учасників Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (ISAF), що відбулося у четвер у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.
"Ми приєдналися до проекту Ради НАТО – Росія з підготовки фахівців з Афганістану та інших країн Центральної Азії з боротьби з наркотиками. Це є надзвичайно важливим завданням, оскільки Афганістан є великим джерелом надходження наркотиків для Європи, що становить небезпеку для України", - сказав Грищенко.
Він уточнив, що йдеться про залучення українських фахівців до тренувальних місій під егідою Ради НАТО – Росія з протидії наркозлочинності, обмін досвідом у цій сфері.
Окрім цього, глава МЗС зазначив, що Україна запропонувала можливості своєї транспортної авіації, яка вже давно співпрацює з НАТО для організації виведення збройних підрозділів та військової техніки з цієї країні. К.Грищенко наголосив, що українські потужності і можливості є унікальними для забезпечення надійного і своєчасного вирішення питань для виведення цих сил.
"На майбутнє ми також бачимо свою роль у розвитку різних сфер життя цієї країні, економічного, соціального... Все це буде й предметом обговорення під час Саміту НАТО у Чикаго 20-21 травня", - резюмував глава МЗС України.
ІНТЕФАКС
Украина готова оказать помощь Афганистану как финансово, так и вооружением - министр Грищенко
Украина готова присоединиться к оказанию Афганистану помощи, как финансовой, так и материальной, в виде поставок военной техники, заявил в Брюсселе министр иностранных дел Украины Константин Грищенко по окончании заседания министров иностранных дел Международных сил стабильности и безопасности в Афганистане.
"Мы не будем конкурировать с США - бюджет и возможности отличаются. Но свой посильный вклад мы сделаем", - сказал он, отвечая на вопрос агентства "Интерфакс-Украина".
По словам главы внешнеполитического ведомства, этот вопрос еще будет прорабатываться с НАТО. В этой связи К.Грищенко пояснил, что, в частности, Вооруженные силы Афганистана нуждаются в вооружении. "Если в этом (в вооружении - ИФ) или в военном оборудовании будет заинтересованность, то будем рассматривать возможность предоставления такой помощи", - пояснил он.
При этом министр не исключил, что "существуют возможности того, чтобы поставки такого рода специальной техники будут осуществляться и на оплатной основе".
К.Грищенко рассказал, что "как это выяснилось в том же Ираке, американская техника не совсем приспособлена к специфическим условиям".
"Наши бронетранспортеры на много лучше выдерживают эти условия, они не такие дорогие и более удобные для тех, кто не готовится годами стать простым солдатом или ефрейтором«, - сказал он, добавив: "В отношении сугубо финансовой помощи, она, конечно, не может быть большой, но тоже не исключается".
18-19 апреля в Брюсселе проходит заседание министров обороны и иностранных дел стран НАТО, а также стран-партнеров, участвующих в операции в Афганистане.
Украина со своими "Русланами" примет участие в тендере НАТО на воздушные грузоперевозки
Украина намерена принять участие в новом тендере НАТО на грузоперевозки в Афганистан с использованием транспортного самолета Ан-124 "Руслана", сообщил, отвечая на вопрос агентства "Интерфакс-Украина", министр иностранных дел Украины Константин Грищенко в четверг в Брюсселе по окончании заседания министров иностранных дел Международных сил стабильности и безопасности в Афганистане.
По его словам, в рамках этого заседания Украина выступила с предложением предоставить свои возможности транспортной авиации, "которая уже давно работает с НАТО, для организации вывоза подразделений, а также военной техники из Афганистана". "Наши возможности являются уникальными с точки зрения обеспечения надежного, своевременного решения вопросов по выводу сил, которые сегодня принимают участие в операции в Афганистане", - сказал К.Гришенко.
Как сообщил глава внешнеполитического ведомства, речь идет о самолетах Ан-124 "Руслан". "Мы исходим из того, что сейчас будет новый тендер, и у нас есть все возможности, чтобы его выиграть, поскольку опыт взаимодействия очень большой, и он очень позитивно оценивается со стороны альянса", - подчеркнул он.
18-19 апреля в Брюсселе проходит заседание министров обороны и иностранных дел стран НАТО, а также стран-партнеров, участвующих в операции в Афганистане.
Украина присоединилась к проекту НАТО и России по подготовке специалистов для борьбы с наркотиками – Грищенко
Украина присоединилась к проекту Совета НАТО-Россия по подготовке специалистов для Афганистана и соседних стран Центральной Азии по борьбе с наркотиками, сообщил министр иностранных дел Украины Константин Грищенко.
Как передает корреспондент агентства "Интерфакс-Украина", об этом он заявил в ходе заседания министров иностранных дел Международных сил стабильности и безопасности в Афганистане.
18-19 апреля в Брюсселе проходит заседание министров обороны и иностранных дел стран НАТО, а также стран-партнеров, участвующих в операции в Афганистане.
"В рамках этой инициативы сейчас рассматривается возможность направления своих специалистов для участия в тренировочных миссиях", - сообщил в интервью украинским журналистам по окончании заседания сам К.Грищенко.
Кроме того, по его словам, украинская сторона готова поделиться опытом с афганской по борьбе с наркотрафиком и наркопреступностью с точки зрения предупреждения ее распространения.
"Это - очень важное общее задание", - резюмировал он.
РАДІО СВОБОДА
Зустрічі в НАТО: українська допомога Афганістану і розбіжності з Росією
Брюссель – У брюссельській штаб-квартирі НАТО у четвер відбулися зустрічі з головами дипломатичних відомств країн-партнерів. Питання переходу контролю за безпекою в Афганістані до рук афганців було серед головних, зокрема, у переговорах із представниками України та Росії. Тим часом, на засіданні Ради «Росія-НАТО», йшлося й про проблемні питання, такі, як розгортання у Європі системи ПРО, територіальну цілісність Грузії й скорочення озброєнь.
Голова українського зовнішньополітичного відомства Костянтин Грищенко взяв участь у засіданні міністрів закордонних справ НАТО та голів дипломатичних корпусів держав-партнерів по місії в Афганістані.
Він зазначив, що для України участь у Міжнародних силах стабільності та безпеки в Афганістані важлива. Однак зауважи: «Зрозуміло, що з огляду на психологічну травму, отриману ветеранами-афганцями, надання більшої участі, скажімо, у військових операціях, чи тих, що мають підвищений ризик для наших учасників, наразі складно».
«Ми запропонували, виголосивши публічно свої можливості з точки зору підготовки поліції, сил безпеки, збройних сил Афганістану, оскільки у нас є і база, і досвід, – додає представник України. – Для нас важливо, щоб Афганістан міг самостійно вирішувати проблеми безпеки і не перетворювався у загрозу (тероризму) чи джерело такої загрози для регіону».
Міністр Костянтин Грищенко повідомив, що Україна також приєдналася до проекту Ради «Росія-НАТО» з підготовки фахівців із боротьби з обігом наркотиків у Афганістані та сусідніх країнах Центральної Азії.
Питання ПРО ще в глухому куті
Водночас, під час окремої зустрічі генерального секретаря Північноатлантичного альянсу Андерса Фоґ Расмуссена з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим знову йшлося про розбіжності щодо систем протиракетної оборони.
«Наша система протиракетної оборони у жодному разі не спроектована для загрози Росії чи применшення її стратегічної позиції, – переконував по закінченні засідання Ради «Росія – НАТО» Расмуссен. – Наші експерти вже пояснювали це російським. По-друге, ми готові знову підтвердити положення, зафіксовані у засадничому документі, якому виповнюється рівно 15 років, що воєнні сили не використовуватимуться проти жодної зі сторін. Ми не вважаємося суперниками».
На що російський міністр закордонних справ відповів традиційно та категорично: «Просто сказати: «ось ми у 97-му році минулого століття заявили, що ми не суперники і що враховуватимемо безпеку одне одного», – цього не достатньо».
«Нам треба чітких і твердих гарантій, що це – не націлене проти нас», – заявляє Сергій Лавров.
Для Кремля південнокавказькі територіальні реалії – «незмінні»
Так само, у питанні суверенності грузинської території, звідки за сприяння Росії відділилися два автономні регіони, представник Кремля іронізував, мовляв, чергове нагадування про «авантюру цього чоловіка», тобто Президента Міхеїла Саакашвілі, «викликає здивування, а щодо політичних реалій, то вони для нас залишаються незмінними». При цьому Росія не хоче жодних реваншистських задумів Грузії, додав російський дипломат.
З огляду на низку невирішених проблем, у плані травневого саміту лідерів НАТО у Чикаго було скасоване засідання Ради «Росія – НАТО». Так само, під знаком питання залишається й можливе запрошення на зустрічі на високому рівні нового російського президента Володимира Путіна.
УНІАН
Україна хоче вивезти НАТО з Афганістану
Україна пропонує НАТО транспортну авіацію (літаки типу Ан-124) для виведення військ з Афганістану після 2014 року, коли відповідальність за безпеку в країні планується передати афганським силам безпеки.
Як передає власний кореспондент УНІАН у Брюсселі, про це повідомив сьогодні українським журналістам після засідання міністрів закордонних справ країн-учасниць Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані під командуванням НАТО (ISAF) міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.
“Ми запропонували можливості нашої транспортної авіації, яка вже давно працює з НАТО, для організації вивезення підрозділів, а також військової техніки з Афганістану у той період, коли відбуватиметься їхнє скорочення”, - сказав він.
Міністр зазначив, що Україна має унікальні можливості з точки зору забезпечення надійного виведення сил, що беруть участь в операції НАТО в Афганістані.
За словами К.Грищенка, Україна, зокрема, може запропонувати літаки типу Ан-124.
“Ми виходимо з того, що зараз буде новий тендер, і в нас є усі можливості, щоб його виграти, оскільки досвід взаємодії - дуже великий, і він дуже позитивно оцінюється з боку Альянсу”, - сказав К.Грищенко.
Як зауважив міністр, у майбутньому Україна бачить свою роль у розвитку економічного та соціального життя Афганістану починаючи від інфраструктурних проектів, проектів у сфері гідроенергетики і завершуючи підготовкою кадрів для різних галузей.