Bідбулася церемонія підписання рамкової тристоронньої угоди між Міністерством оборони України, Агенцією НАТО з технічного обслуговування й постачання (NAMSA) та українськими підприємствами – виконавцями робіт з утилізації боєприпасів, легкого озброєння і стрілецької зброї.
Зі сторони вітчизняного оборонного відомства угоду підписав заступник Міністра оборони України Дмитро Пляцук, зі сторони міжнародної організації – менеджер програм NAMSA доктор Бюлент Тюдеш.
З підписання угоди розпочалася реалізація другого етапу проекту Трастового фонду НАТО/ПЗМ з утилізації легких озброєнь і звичайних боєприпасів в Україні.
Звертаючись до присутніх, заступник глави оборонного відомства наголосив на важливості цієї події та подякував представникам міжнародної організації та країн-партнерів за сприяння в цій важливій роботі.
– Сьогодні ми активізуємо процес утилізації застарілих зразків озброєння та боєприпасів в Україні. Продовження цієї відповідальної роботи зробить безпечнішим життя громадян нашої країни, – зазначив Дмитро Пляцук.
В рамках другого етапу відповідного проекту Трастового фонду НАТО/ПЗМ в Україні планується утилізувати 76 тисяч тонн боєприпасів (у тому числі 3 мільйони одиниць протипіхотних мін), 366 тисяч одиниць легкого озброєння і стрілецької зброї, непридатних для подальшого використання і небезпечних для зберігання. Орієнтовна вартість робіт становитиме 25 мільйонів євро. Термін їх виконання – 3-4 роки.
– Цей проект NAMSA в Україні – один із наймасштабніших у світі, які колись виконувала наша організація, – наголосив керівник проекту NAMSA в Україні Василь Литвинчук.
Роботи з утилізації зброї в Україні виконуватиме Державне підприємство “Укроборонлізинг”, боєприпасів – Державне підприємство “Укроборонсервіс”, до співпраці також залучатимуться інші державні підприємства України.
Завтра, 19 квітня, в рамках проекту Трастового фонду НАТО/ПЗМ розпочнуться роботи на авіаційному складі ракетного озброєння та боєприпасів Повітряних Сил ЗС України у селищі Грузевиця Хмельницької області, де розташовані потужності з утилізації боєприпасів. Спостерігати за ходом робіт запрошені військові аташе іноземних держав, акредитовані в Україні.
20 квітня церемонія початку робіт з утилізації відбудеться у місті Кам’янець-Подільський на потужностях з утилізації легкого озброєння і стрілецької зброї (Сховище боєприпасів і вибухових речовин навчально-матеріальної бази факультету військової підготовки національного університету імені Івана Огієнка).
Довідково. Проект Трастового фонду Програми НАТО “Партнерство заради миру” в Україні зі знищення звичайних боєприпасів, стрілецької зброї і легких озброєнь (ЛОСЗ) спрямований на демілітаризацію 133 тисяч тонн боєприпасів і 1,5 млн одиниць ЛОСЗ протягом 12 років у 4 етапи.