• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
У штаб-квартирі НАТО відбулось засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів, присвячене ситуації в окупованому Криму
Опубліковано 06 березня 2019 року о 20:05

Член Меджлісу кримських татар Е.Барієв та директор Політичного департаменту МЗС України О.Макеєв взяли участь у засіданні Комісії Україна-НАТО на рівні послів, що відбулось 6 березня ц.р. у ШК НАТО в Брюсселі.

Основною темою засідання стала ситуація в окупованому Криму, зокрема порушення прав кримських татар на півострові.

За словами члена Меджлісу кримських татар Е.Барієва, сьогодні в Криму відбувається активне заміщення корінного кримськотатарського населення. Внаслідок репресій кримських татар і українців цілеспрямовано виганяють за межі Криму як нелояльне до Росії населення. Окупаційна влада цілеспрямовано переписує історіографію Криму, асимілює населення, закриваючи українські та кримськотатарські школи.

Наступні цифри говорять самі за себе.

З початку російської агресії понад 180 тис. росіян було завезено з Росії до Криму, а близько 50 тис. проукраїнських громадян були змушені його залишити.

Лише у 2018 р. у Криму зафіксовано:

-         128 затримань (з них 75 щодо кримських татар),

-         152 допити (з них 93 щодо кримських татар),

-         92 обшуки (з них 75 у справах кримських татар),

-         207 арештів (145 з яких стосувались кримських татар)

На сьогоднішній день у в'язницях ФСБ утримується 83 людини, 55 з яких є представниками корінного кримськотатарського народу. 36 політв'язнів незаконно переведені до російських в’язниць.

17 осіб були насильно викрадені і не знайдені, з них 13 кримських татар, ще 18 були вбиті (з них 12 кримських татар).

Росія продовжує не виконувати рішення Міжнародного суду від 2017 року про необхідність скасування заборони представницького органу кримських татар Меджлісу. З 2016 році діяльність Меджлісу залишається забороненою Верховним Судом Росії.

Директор Політичного департаменту МЗС України О.Макеєв у своєму виступі привернув увагу представників держав-членів НАТО до того, військова агресія, яка потягла за собою «економічну війну», зробила безпекову ситуацію у Чорному та Азовському морях дуже нестабільною, що може мати вплив на увесь Чорноморський регіон в цілому.

Мілітаризація Криму та агресивні дії Росії у Чорному морі становлять суттєву загрозу південно-східному флангу НАТО, адже Москва продовжує перетворювати Крим на величезну військову базу з наземними, повітряними і морськими компонентами.

Зі свого боку  держави-члени Альянсу підтвердили непохитну підтримку НАТО суверенітету і територіальної цілісності України. Вони висловили стурбованість через порушення прав людини в Криму, спрямовані проти кримськотатарського населення, а також інших етнічних, політичних та релігійних груп.

Генеральний секретар НАТО Є.Столтенберг наголосив, що «Крим - це Україна. П'ять років потому, держави-члени НАТО не визнають і не визнаватимуть російську незаконну анексію. Ми продовжуємо надавати Україні політичну та практичну підтримку. Ми не забули про високу ціну, яку український народ продовжує сплачувати за своє бажання вирішувати своє майбутнє самостійно, без зовнішнього втручання ».

НАТО продовжує закликати Росію негайно звільнити українських моряків і кораблі, які вони захопили в листопаді біля Керченської протоки. У зв’язку з погіршенням безпекової ситуації у Чорному морі, держави-члени Альянсу посилили практичну підтримку Україні.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux