5 грудня 2012 року у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі відбулося засідання Північноатлантичної ради за участю 22 країн – контрибуторів Міжнародних сил сприяння безпеці під проводом НАТО в Афганістані на рівні міністрів закордонних справ. Делегацію України на згаданому засіданні очолив Глава Місії України при НАТО, Посол Ігор Долгов.
Учасники заходу обмінялися думками щодо стану та перспектив перебирання місцевою владою відповідальності за безпеку, зокрема починаючи з середини 2013 року, коли сили безпеки Афганістану відповідатимуть за безпеку по всій території країни за підтримки МССБ. У засіданні взяв участь Міністр закордонних справ Афганістану З.Рассул.
Під час засідання обговорювалося також питання виведення сил МССБ з Афганістану та надання підтримки Національним силам безпеки Афганістану силам після 2014 року.
У ході засідання наголошувалося, що запорукою успіху сил коаліції в Афганістані є, насамперед, налаштованість цієї країни на продовження демократичних реформ, створення ефективної системи управління, сприяння розбудові громадянського суспільства, забезпечення основних прав і свобод громадян, боротьбу з корупцією, проведення чесних і прозорих виборів Президента і парламенту країни у квітні 2014 року.
Відповідно до рішень травневого ц.р. Чиказького саміту НАТО, Альянсом опрацьовується механізм надання фінансової допомоги Афганістану для утримання армії і поліції, що сприятиме збереженню миру і безпеки на території цієї країни.
Довідково: Наразі у складі Міжнародних сил сприяння безпеці під проводом НАТО і Афганістані виконує завдання за призначенням миротворчий персонал України чисельністю 25 осіб. Зокрема, на території Афганістану перебувають військові лікарі (хірурги, анестезіологи та лікар загальної практики) у складі польського військового госпіталю у м.Газні та у складі литовської ГРП у м.Чагчаран; радники з питань підготовки бортових інженерів, застосування авіаційного електронного обладнання та з підготовки груп аеродромно-технічного забезпечення у складі литовської Групи радників армійської авіації у м.Кандагар; дві особи у складі національного елементу забезпечення литовського військового контингенту у міжнародному аеропорту Кабул; спеціалісти з розмінування та мінно-пошуковий собака у складі литовської ГРП у м.Чагчаран тощо.