• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Презентація у штаб-квартирі НАТО виставки присвяченої діяльності Трастового фонду НАТО з утилізації боєприпасів, стрілецької зброї та протипіхотних мін в Україні
Опубліковано 10 грудня 2012 року о 17:42

10 грудня ц.р. у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулася презентація виставки присвяченої діяльності Трастового фонду НАТО з утилізації боєприпасів, стрілецької зброї та протипіхотних мін в Україні. Цей проект є одним із найбільших спільних проектів Україна-НАТО та одним із найважливіших для безпеки громадян України, які проживають поблизу баз зберігання застарілого озброєння та боєприпасів, що залишилося в Україні з радянських часів.

Виставка під назвою «Працюючи разом заради безпечного майбутнього», спільно організована Місією України при НАТО, Місією США при НАТО та Агенцією НАТО із забезпечення, стала нагодою підвести підсумки першого етапу діяльності Фонду та переставити здобутки другого етапу, започатковано у травні цього року. Крім того, захід мав на меті привернути увагу до важливості проекту та залучити більше країн до діяльності згаданого Трастового фонду.

Глава Місії України при НАТО Посол І.Долгов у своєму виступі під час відкриття експозиції подякував країнам, які беруть участь у проекті, зазначивши, що самотужки важко позбутися такої великої кількості непридатного до подальшого використання арсеналу зброї та боєприпасів.

Глава Місії нагадав, що 5 грудня ц.р. Кабінет міністрів України схвалив Концепцію Державної цільової оборонної програми утилізації озброєння, військової техніки та іншого військового майна на 2013-2017 роки.  Він також навів дані експертів, за якими на період до грудня 2017 року обсяг накопиченого і планованого до утилізації надлишкового озброєння і військової техніки складатиме більше ніж 32,3 тис. од., військово-технічного майна - 108 тис. тонн, небезпечних хімічних речовин - близько 1,1 тис. тонн. Тож реалізація проектів із утилізації надлишкового озброєння є дуже актуальною для України.

Заступник помічника Генсекретаря Альянсу з питань безпекового співробітництва та партнерства Дж.Аппатурай підкреслив велике значення, яке НАТО надає реалізації програм підтримки і допомоги своїм партнерам.

Представник Місії США при НАТО Дж.Мансо наголосив, що США, які сьогодні є провідною країною у другому етапі Трастового фонду, у 2013 році планують виділити на його реалізацію ще 1,35 млн.дол. США.

«Наша участь у згаданому проекті демонструє велике значення, яке надають США відносинам з Україною як у рамках НАТО, так і на двосторонньому рівні»,  - сказав Дж.Мансо.

На завершення заходу менеджер Програми загальних послуг Агенції НАТО з забезпечення Б.Тудеш презентував спеціальну монету Фонду, випущену з нагоди започаткування проекту, із вигравіруваними на ній місцями робіт з утилізації та країнами-спонсорами Трастового фонду в Україні.

 Довідково: завданням Трастового фонду НАТО з утилізації боєприпасів, стрілецької зброї та протипіхотних мін в Україні передбачено виконання впродовж 2006-2017 рр. чотирьох етапів робіт з утилізації  1 тис. одиниць ПЗРК, 133 тис. тонн боєприпасів та 1,5 млн. одиниць легкого озброєння та стрілецької зброї. Пріоритетом України у рамках проекту залишається утилізація боєприпасів великого калібру.

Перший етап Трастового фонду успішно завершено у жовтні 2011 року. Тоді утилізовано утилізовано 400 тис. одиниць стрілецької зброї,  1 5тис. тон боєприпасів. Кошторис проекту 10,8. Державами-донорами першого етапу були США, Австрія, Болгарія, Канада, Німеччина, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Польща, Словаччина, Швейцарія, Туреччина, Великобританія, а також Європейський Союз.

21.09.2011 року підписано Імплементаційну угоду щодо започаткування другого етапу Трастового фонду, в ході якого планується утилізувати 76 тис. тон боєприпасів, 366 тис. одиниць ЛОСЗ та 3 млн. одиниць протипіхотних мін. Орієнтовна вартість робіт другої фази буде складати 25 млн. євро, термін виконання – 3-4 років. Контрибуторами другої фази проекту, яка розпочалася у травні 2012 року на даний час є США, Туреччина, Ірландія, Швейцарія, Німеччина та ЄС.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux