• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Посол Долгов: Україна візьме участь у Чиказькому саміті НАТО як відповідальний контрибутор міжнародної безпеки
Опубліковано 18 травня 2012 року о 18:35

Упродовж двох днів, 20-21 травня, в американському місті Чикаго відбудеться 25-й саміт Організації Північноатлантичного договору. Як вже заявили організатори, зустріч найвищого рівня стане наймасштабнішою в історії Альянсу. На саміт запрошені понад 60 глав держав, урядів та міжнародних організацій, у тому числі Президент України Віктор Янукович.

Про політичний та безпековий порядок денний Чиказького саміту для України в інтерв'ю УКРІНФОРМу розповів глава Місії України при НАТО Ігор Долгов.

- Пане Посол, якими є мета і засади участі України у заходах Чиказького саміту НАТО?

- Україна як контрибутор операції під проводом НАТО в Афганістані, учасник Міжнародних сил сприяння безпеці у цій країні (МССБ) отримала запрошення взяти участь у заході, що відбудеться у межах Чиказького саміту - засіданні щодо діяльності МССБ.

Україна є відповідальним членом світової спільноти, активним учасником світових безпекових процесів. І тому ми грунтовно підходимо до підготовки та участі у цьому заході, розглядаємо це як важливий формат урегулювання актуальних безпекових питань у світі, навколо Афганістану зокрема.

Нині 23 військовослужбовці Збройних сил України задіяні у різних проектах, що реалізовуються МССБ в Афганістані. Йдеться про відновлення інфраструктури провінцій, надання медичної допомоги місцевому населенню, підготовку національних силових структур, розмінування. Наш внесок у безпеку і розбудову Афганістану є сталим, стабільним, що завжди отримував позитивну оцінку як з боку НАТО, так і від тих країн, з якими ми безпосередньо співпрацюємо в Афганістані.

- На якому рівні українська офіційна делегація буде представлена на саміті НАТО?

- Усі делегації країн-учасників Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані запрошені на рівні глав держав та урядів. Питання участі української офіційної делегації у міжнародному засіданні МССБ під час Чиказького саміту також було у центрі уваги під час особистих зустрічей Президента України Віктора Януковича з Генеральним секретарем НАТО Андерсом Фог Расмуссеном. Днями українська сторона отримала офіційний лист за підписом глави Альянсу, адресований Президенту України В.Януковичу, у якому міститься запрошення взяти участь у засіданні МССБ.

Треба сказати, що, на відміну від усіх попередніх форматів такого роду, а також ураховуючи важливий, відповідальний момент у житті Афганістану, цього разу на засідання МССБ запрошені не тільки країни-контрибутори, яких загалом разом з членами НАТО на сьогодні нараховується 50, а й Російська Федерація, Японія, а також країни Центральної Азії, що безпосередньо межують з Афганістаном.

Хочу наголосили, що в Україні питанню участі у цьому засіданні приділяється велике значення і увага. Минулого тижня у Києві відбулося чергове засідання Комісії з питань партнерства України з Організацією Північноатлантичного договору. Як відомо, цю комісію очолює міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко. І у центрі уваги учасників засідання була саме підготовка української делегації до участі у заході саміту НАТО у Чикаго з питання Афганістану.

- Чому міжнародне співтовариство, НАТО так широко опікуються проблемами Афганістану?

- Ця держава на сьогодні є проблемою, яка привертає до себе увагу та вимагає реагування, вирішення не лише з боку Альянсу, але й більшості країн світового співтовариства. Наприклад, у нещодавній міжнародній конференції з Афганістану, яка відбулася у грудні 2011 року у Боні, взяли участь 100 країн-членів ООН та міжнародних організацій. Тобто, це є безпрецедентна за масштабом акція світового співтовариства. Ці зусилля спрямовані на те, щоб допомогти афганському народу розбудувати країну, у якій не було б місця для тероризму, з якої не виходили б загрози міжнародному миру та безпеці й звідки б не постачалися наркотики.

- На Вашу думку, які політичні, економічні, безпекові, міжнародно-правові результати можна очікувати від саміту у Чикаго у частині афганського питання?

- Це буде важливий захід, який має на меті створити стратегічний план НАТО для Афганістану. Цей план передбачає поступовий перехід до забезпечення безпеки в Афганістані власними силовими структурами за підтримки МССБ. Як відомо, це повинно відбутися до кінця 2014 року. Інший важливий елемент засідання - змістовне наповнення прийнятих на міжнародній конференції у Боні рішень щодо надання Афганістану сталої фінансової підтримки, насамперед для розвитку національних сил безпеки. І третя складова засідання формату МССБ у Чикаго - це схвалення рішення про нову міжнародну коаліцію під проводом НАТО, яка матиме за мету надавати тренувальну та дорадчу допомогу Афганістану після 2014-го. Отже, це є важливий захід з точки зору майбутнього розвитку відносин міжнародного співтовариства з цією країною, а також з огляду на виконання рішень попереднього саміту НАТО та засідання контрибуторів МССБ, що відбулися у 2010 році у Лісабоні. 

- Чи розглядає українська сторона нові формати, шляхи свого залучення до міжнародних зусиль щодо допомоги Афганістану?

 - Ми розглядаємо деякі запити міжнародного співтовариства щодо можливого розширення формату, шляхів залучення спроможностей України з метою надання допомоги Афганістану. Зокрема, можна говорити про підготовку фахівців для силових структур цієї країни. Так, нещодавно Україна приєдналася до міжнародного проекту у межах Ради НАТО - Росія щодо підготовки співробітників прикордонної служби та митних органів Центральноазіатських країн і Афганістану. Вже незабаром українські фахівці розпочнуть безпосередню участь у цьому навчально-тренувальному процесі.

Укрінформ,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux