15 лютого у штаб-квартирі НАТО відбулось друге засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Міністр оборони України Рустем Умєров долучився до засідання онлайн захищеним каналом зв’язку.
Міністр оборони поінформував членів Ради про поточну безпекову ситуацію в Україні, зазначив, що нове керівництво ЗСУ готує детальний план дій на 2024 рік, а також підкреслив, що ракетні атаки з боку росії продовжуються і наголосив на важливості надання Україні систем протиповітряної оборони.
Крім того, Міністр розповів союзникам про пріоритети у реформуванні Міноборони.
Окремо Рустем Умєров нагадав державам-членам НАТО про те, що наступний тиждень буде позначено двома трагічними для України датами - 10 років з початку війни та окупації Криму, а також 2 роки з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Міністр зазначив, що досвід України на полі бою та уроки винесені за час війни є важливими та допоможуть подолати майбутні загрози. У цьому зв’язку він відзначив важливість створення у майбутньому Спільного центру Україна-НАТО з аналізу, підготовки та освіти (JATEC).
«Для нас JATEC - це можливість розробки нових технологічних підходів до майбутніх загроз. Ця нова платформа стане потужним інструментом підтримки розвитку концепції Сил майбутнього, яку ми впроваджуємо для українських Збройних Сил», — заявив Міністр.
Глава Міністерства оборони України наголосив, що Комплексний пакет допомоги є важливим інструментом підтримки і допомагає отримати вкрай необхідну нелетальну допомогу.
«Я хотів би закликати ваші країни продовжувати надавати фінансування до Комплексного пакету допомоги. Ми повинні зосередитись на розбудові довгострокових оборонних спроможностей і стійкої оборонно-промислової бази», — сказав Рустем Умєров.
Міністр підкреслив, що Україна працює над розвитком власної оборонно-промислової бази, нарощує виробництво безпілотних літальних апаратів FPV, різних типів БПЛА, систем радіоелектронної боротьби, боєприпасів та інших засобів і технологій, необхідних для досягнення переваги на полі бою.
«Міністерство оборони України прагне створити механізми, які зблизять партнерів з оборонно-промислових комплексів держав-членів Альянсу та України. Ми готові до створення спільних підприємств, масштабування виробництва в оборонному секторі. Україна повністю віддана взаємодії з НАТО на всіх рівнях задля забезпечення нашої спільної довгострокової безпеки».
Також Міністр зазначив, що Вашингтонський саміт НАТО має стати платформою для нових рішучих кроків, які наблизять Україну до членства в Альянсі.
Союзники у свою чергу наголосили на необхідності забезпечити стале та своєчасне надання Україні всієї необхідної допомоги та на важливості посилення спроможностей оборонних індустрій держав-членів НАТО.
Низка держав також оголосили про готовність вже у найближчому майбутньому укласти з Україною двосторонні безпекові домовленості.
За підсумками засідання Міністри оборони держав-учасниць Ради Україна – НАТО ухвалили політичне рішення щодо підтримки створення Спільного центру Україна-НАТО з аналізу, підготовки та освіти.